Chudnutie s chuťou - pohánková zeleninová strava: recenzie a výsledky

Mnoho ľudí sníva o krásnej a štíhlej postave, ale pokiaľ ide o stravu, nie každý si môže zvoliť ten správny vyvážený jedálny lístok, ktorý pomôže zhodiť prebytočné kilogramy - ideálne je pohánková a zeleninová strava.

Najčastejšie sa pozornosť venuje prvému, nie však druhému stavu a po chudnutí musíte vyriešiť nové problémy spojené s pohodou.Aby sa zabránilo takýmto následkom, je potrebné zvoliť optimálnu stravu, napríklad pohánku a zeleninu. Nedovolí telu hladovať, dodá mu všetky potrebné súčasti a pomôže vám bez väčších ťažkostí schudnúť.

Aká by mala byť ideálna strava

Všetky diéty sú založené na rovnakom princípe:musíte si v tele vytvoriť deficit umelých kalórií, aby začal využívať svoje rezervné zásoby, konkrétne telesný tuk. V dôsledku toho, že stravou sa nedodáva dostatočné množstvo energie, sa tieto prebytky spaľujú a človek chudne.

pohánková strava na chudnutie by mala byť kombinovaná so zeleninou

Ak vediete racionálny životný štýl (jedzte správne a venujte pozornosť fyzickej aktivite), potom potreba spaľovania tukov zmizne sama - jednoducho tam nebudú. Nie každý je však schopný vzdať sa pokušenia a radikálne zmeniť svoj štýl, a preto sa musí uchýliť k diétam.

Aby bolo chudnutie správne, mala by byť strava založená na harmonickej strave, to znamená, že jedálny lístok by mal obsahovať, ak nie všetky, tak väčšinu zložiek užitočných pre zdravie. Ak nebudete dbať na toto pravidlo, môžete stratiť viac, ale rovnako rýchlo sa vám vráti váha.

Okrem toho, ak je v strave nedostatočné množstvo výživných látok, potom sa telo jednoducho vyčerpá a dôjde k prerušeniu práce vnútorných orgánov. Na základe toho všetkého by mala byť strava nízkokalorická, ale bohatá na živiny.

Funkcie napájania

Pohánka patrí medzi obľúbené jedlá ľudí, ktorí chudnú. Cereálie obsahujú dostatok bielkovín a pomalých uhľohydrátov na to, aby uspokojili hlad a zabránili jeho dlhodobému výskytu. Hotová kaša má navyše malé množstvo kalórií, čo z nej robí neoddeliteľnú súčasť jedálnička mnohých diét.

pohánkové jedlo so zeleninou pre pohánkovú diétu na chudnutie

Ak budete jesť iba túto kašu, môžete stratiť až 1 kg nadváhy za deň, ale nemali by ste dodržiavať takúto stravu dlhšie ako tri dni. Aby ste nepoškodili telo, musíte okrem pohánky jesť aj ďalšie nízkokalorické jedlá. Takouto prísadou sa často stáva zelenina v rôznych formách.

Takáto strava je užitočná, pretože telo nielenže chudne, ale je tiež nasýtené vitamínmi a inými užitočnými látkami. Pestrý jedálny lístok umožňuje človeku pri chudnutí vyhnúť sa vyčerpaniu a s tým spojeným bolestiam hlavy, únave, závratom a ďalším vedľajším účinkom stravy.

Môžete jesť akúkoľvek zeleninu, ale odborníci na výživu odporúčajú najmä zelenú - uhorky, cukety, zelené fazule alebo kapustu. Ak je to žiaduce, môžete ich nahradiť paradajkami, mrkvou alebo repou, môžete tiež zahrnúť do stravy veľké množstvo zelene. Zelenina sa môže jesť surová, varená, dusená, dusená alebo pečená, ale vyprážaná zelenina sa bude musieť opustiť po celú dobu stravovania.

Popularita tejto metódy chudnutia spočíva v tom, že je akousi interpretáciou pohánkovej mono-diéty s pridaním nízkokalorického pokrmu. Jednosložkové menu sa rýchlo stáva nudným, čo môže viesť k poruchám na nezdravom jedle, ale zelenina vám umožní kedykoľvek uspokojiť hlad rozmanitou chuťou.

Dôležité! Pohánková zeleninová strava je kontraindikovaná pri ochoreniach kardiovaskulárneho a tráviaceho systému.

Možnosti: klasický a tvrdý

Pre diétu sa pohánka pripravuje špeciálnym spôsobom. Krúpy sa nevaria, ale zalejú sa vodou a nechajú sa napučať pod vekom. K tomu môžete použiť vriacu aj teplú vodu, ale druhá možnosť je výhodnejšia z hľadiska zachovania užitočných zložiek. Do kaše sa nepridáva žiadna soľ, korenie, olej ani omáčky, takže sa ukáže ako nevýrazná a prakticky bez chuti. Zelenina sa tiež konzumuje bez soli, oleja a dressingov. Môžu sa jesť jednotlivo, s výberom jedného druhu ovocia na každý deň, alebo ako guláš.

dievča na pohánkovej diéte na chudnutie

V klasickej verzii stravy je na každý deň pripravených 250 g pohánky, ktorá je rozdelená na 5-6 rovnakých dávok a konzumovaná v pravidelných intervaloch. Zvyšok času - počas plánovaného občerstvenia alebo keď pocítite hlad - sa konzumuje zelenina. V priemere potrebujete 0, 5 - 1 kg ovocia na každý deň.

Existuje ďalšia verzia pohánkovo-zeleninovej stravy, ktorej ponuka je prísnejšia. V tomto prípade jeden deň musíte jesť iba dusenú pohánku a druhý - iba zeleninu. Táto sekvencia môže trvať až dva týždne.

Dôležité! Počas akejkoľvek diéty musíte vypiť najmenej 1, 5 litra čistej nesýtenej vody denne.

Čo je možné pridať

Originálnu cereálnu a zeleninovú stravu je možné doplniť niektorými nízkokalorickými potravinami. Ak je strava odložená na dlhšie obdobie, napríklad na mesiac, potom môže ponuka obsahovať fermentované mliečne výrobky - kefír alebo tvaroh s nízkym percentom tuku. Môžete ich nahradiť niekoľkými plátkami syra denne.

Dôležité! Okrem pohánky a zeleniny môžete nielen piť kefír, ale tiež ich naliať do cereálií, aby ste si vyrobili kašu.

zelenina navyše k pohánkovej diéte na chudnutie

Okrem toho môžu byť do stravy zahrnuté živočíšne bielkoviny. Raz za pár dní môžete na obed zjesť malý kúsok chudého mäsa, kuracieho mäsa alebo rýb spolu s časťou pohánky. Miska by mala byť zbavená tuku, soli a korenia.

Do pohánky mono-diéty môžete okrem zeleniny pridať čerstvé alebo sušené ovocie. Jedinou výnimkou sú banány a datle, pretože obsahujú veľa cukru. Ovocie sa môže jesť ako občerstvenie alebo sa môže pridať do kaše na dochutenie. Platí to najmä v posledných dňoch dlhodobej stravy.

Trvanie

Ak cieľ nie je urgentný, ale racionálne chudnutie, musíte si pripraviť jedálniček tak, aby telo dostalo správne množstvo výživných látok a nedostatočné množstvo kalórií. Napríklad týždenná strava môže byť nasledovná:

 • 1 deň- na raňajky časť pohánky a zelenej fazule, na obed časť pohánky a dusenej zeleniny, na popoludňajšie občerstvenie časť pohánky so šalátom z čerstvej zeleniny bez dresingu, na večeru šalát z mrkvy a kapusty bez dresingu;
 • mrkvové kotlety s pohánkou v pohánkovej diéte na chudnutie
 • 2. deň- na raňajky porcia pohánky s množstvom čerstvých bylín, na obed porcia pohánky a parených mrkvových rezňov, na popoludňajšie občerstvenie porcia pohánky a karfiolu alebo brokolice, na večeru guláš z kapusty, mrkvy a cibule;
 • 3. deň- na raňajky porcia pohánky, na obed porcia pohánky a karfiolu alebo brokolice, na popoludňajšie občerstvenie nastrúhaná mrkva bez dresingu, na večeru šalát z čerstvej zeleniny bez oleja;
 • 4. deň- časť pohánky na raňajky, časť pohánky a dusenej kapusty na obed, niekoľko čerstvých paradajok na popoludňajšie občerstvenie, časť pohánky na večeru a šalát z čerstvej zeleniny bez dresingu;
 • 5. deň- na raňajky časť pohánky, na obed časť pohánky a duseného guláša, na popoludňajšie občerstvenie nastrúhaná mrkva bez dresingu, na večeru šalát z kapusty a byliniek bez dresingu;
 • 6 dní- na raňajky časť pohánky a nastrúhanej mrkvy, na obed časť pohánky a šalát z čerstvej zeleniny, na popoludňajšie občerstvenie niekoľko čerstvých paradajok, na večeru zeleninová polievka;
 • 7. deň- na raňajky časť pohánky, na obed časť pohánky so zeleninovým šalátom bez dresingu, na popoludňajšie občerstvenie časť pohánky, na večeru zeleninový šalát bez dresingu.

Takáto strava sa môže opakovať bez zmien a druhý týždeň pohánkovo-zeleninovej diéty je dovolené ponechať jedálniček rovnaký po dobu 14 dní. Ale ak je plánované dlhšie chudnutie, potom stojí za to do jedálnička pridať bielkoviny vo forme mäsa alebo tvarohu. Tohto chudnutia by ste sa nemali držať dlhšie ako mesiac.

Ako správne vypadnúť z jedálnička

Aby ste udržali dosiahnutý výsledok, je potrebné správne vystúpiť zo stravy, to znamená prejsť na obvyklú stravu bez ujmy a stresu pre vaše telo. Trvanie uvoľňovania sa určuje v závislosti od toho, koľko dní chudnutie trvalo. Napríklad po týždni diéty potrebujete najmenej 5 dní uvoľnenia, po dvoch týždňoch - najmenej 10.

pri opustení pohánkovej diéty sa do jedál pridáva bielkovina

V prvých dňoch musíte pokračovať v konzumácii pohánky a zeleniny, ale s pridaním bielkovín do jedálnička. Môže to byť 50 g tvarohu na raňajky alebo pár varených kuracích vajec na večeru. V nasledujúcich dňoch je potrebné do jedálnička zaradiť varené mäso, kuracie mäso a ryby. To všetko by malo byť varené bez tuku, soli a korenia.

Po opustení stravy je nežiaduce jesť vyprážané, solené, údené a mastné jedlá, aby sa stratené kilogramy opäť nevrátili. Okrem toho je potrebné do životného štýlu zaviesť fyzickú aktivitu. Počas diéty by ste sa nemali venovať ťažkým športom, ale po jej dokončení nebudú jogy a návšteva fitnescentra nadbytočné.

Ďalšie tipy

Trvanie diéty by sa malo zvoliť podľa toho, aké sú potrebné výsledky. Čím dlhšie chudnutie trvá, tým viac kíl navyše môžete zhodiť, ale v takom prípade si musíte urobiť racionálne menu. Okrem toho by ste mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

voda s medom a citrónom je súčasťou stravy pohánkovej stravy na chudnutie
 • Pohánka by sa mala vyberať s celými zrnami, nie s drvenými. V takejto obilnine je viac užitočných zložiek.
 • Pred pohánkou v pare ju opláchnite studenou vodou.
 • Niektorí odporúčajú rozdeliť pohánku na rovnaké porcie, iní navrhujú jesť väčšinu z nej na raňajky.
 • Pol hodiny pred prvými raňajkami musíte vypiť pohár teplej vody s medom a citrónom.
 • Posledná porcia pohánky alebo zeleniny by sa mala jesť najmenej 4 hodiny pred spaním.

Napriek tomu, že pohánka a zelenina sú všeobecne prospešné pre telo, musíte počúvať svoje vlastné pocity. Ak sa necítite dobre, musíte ukončiť diétu, postupne sa vrátiť k svojej obvyklej strave a vyhľadať lekára.

Čo hovoria tí, ktorí schudli

Pohánková zeleninová strava môže poskytnúť rôzne výsledky v závislosti od jej trvania, možnosti ponuky, ako aj od individuálnych charakteristík konkrétneho organizmu a počiatočného stavu obrázku. V priemere za jeden týždeň takejto diéty môžete zhodiť 4 - 7 kg. Čím vyššia je počiatočná hmotnosť, tým efektívnejšie bude možné schudnúť na pohánkovo-zeleninovej diéte, čo potvrdzujú recenzie a výsledky tých, ktorí schudli.

Napríklad jedno dievča bolo spokojné s výsledkami chudnutia: „Dva týždne som sedela na pohánke a zelenine, už dlho som necítila takú ľahkosť. V tomto období som prakticky stratil návyk na soľ, teraz jem stále viac a viac nevýrazne. Pri diéte som zhodil 10 kg. "

Iné dievča sa príliš nepotešilo z účinku pohánkovo-zeleninovej stravy. Jej recenzia mala negatívnu konotáciu: „Je veľmi ťažké držať sa nekvasenej pohánky, aj keď k nej pridáte zeleninu. Vydržal iba týždeň namiesto plánovaných dvoch, podarilo sa mi schudnúť 5 kg. V zásade tiež nie zlé, ale chcel som vyhodiť viac. ""

zistenia

Každý si sám vyberie najlepší spôsob chudnutia. Pohánková zeleninová strava je vhodná pre tých, ktorí neočakávajú kolosálne výsledky a zároveň sa starajú o svoje zdravie. Táto metóda chudnutia vám nedovolí hladovať, ale ušetrí vám to od pár centimetrov v páse a bokoch, najmä ak sa počas pohánkovo-zeleninovej diéty neponáhľate s nezdravým jedlom, recenzie, výsledky testovaných ľudí sú samy osebe ich živým potvrdením.