Ako správne chudnúť

Ako schudnúť pomocou diéty a korekcie cvičením? Čomu dať prednosť? Takéto otázky sa hádžu hlavne na tematické ženské fórum, kde komunikujú ľudia, ktorí chcú schudnúť. Je pravda, že ak bezmyšlienkovite uplatníte akékoľvek rady, ktoré ste tam dostali, môžete si spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia. Odborníci na výživu a tréneri často čelia následkom fanatického a nebezpečného chudnutia. Kvôli zmenšeniu pásu o niekoľko centimetrov sú ženy pripravené urobiť čokoľvek - hladovať, brať málo známe lieky, prinútiť sa k mdlobám v posilňovni. A výsledok buď nesplní očakávania, alebo je krátkodobý. Ako správne a natrvalo schudnúť? Existujú spôsoby a je celkom možné ich uplatniť.

Správne chudnutie je nezlučiteľné s hladovkami a nadmernou fyzickou aktivitou. Najdôležitejšie je dodržiavať určité pravidlá. Povieme vám o nich.

Hlavné chyby

Hlavnou nevýhodou akejkoľvek prísnej diéty je opätovné nastavenie stratených kilogramov. Najskôr na ženskom fóre napíšete fešnú recenziu „Ako ste schudli 10 kg" a v priebehu nasledujúcich dní priberiete 5 kg. Najčastejšie sa môže hmotnosť vrátiť kvôli nevyváženej strave.

Osoba, ktorá sa dlhodobo obmedzuje v potravinách, sa po úspešnom absolvovaní diéty vrhá na tie potraviny, ktoré boli zakázané. Výsledkom je, že telesná hmotnosť sa stáva rovnakou alebo sa zvyšuje ešte viac.

Ako schudnúť po nepríjemnom návrate stratených kilogramov? V prvom rade je potrebné upraviť stravu. Mal by byť založený na potravinách, ktoré podporujú priaznivé chudnutie. Bude potrebné vylúčiť všetko škodlivé a uložené v problémových oblastiach.

Pravidlá chudnutia

Je možné znížiť a stabilizovať telesnú hmotnosť bez diéty dodržiavaním každodenných jednoduchých pravidiel zdravej výživy. Samozrejme, od škody sa bude musieť upustiť. Výsledok však určite stojí za to.

Zelenina, ovocie a bobule by mali byť prítomné v strave každý deň.
 • Základ denného menu by mala predstavovať zelenina, ovocie a bobule. S ich pomocou budete môcť potlačiť hlad, znížiť chuť na sladké a znížiť riziko prejedania sa na minimum. Okrem toho bude telo neustále dostávať potrebné vitamíny a ďalšie užitočné látky.
 • Chudé mäso a ryby sú hlavným zdrojom bielkovín. Pravidelná konzumácia jedál z mäsa a rýb je jedným zo zaručených spôsobov, ako schudnúť bez hladovania.
 • Je nevyhnutné piť čistú vodu. Pomáha odstraňovať toxíny z tela, eliminuje opuchy a podporuje chudnutie.
 • Ako schudnúť bez toho, aby ste niečo robili? Najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom je vykládka, ktorá by sa mala robiť raz týždenne.
 • Pozbierajte všetku vôľu a vzdajte sa sladkých, škrobových, údených, slaných a vyprážaných jedál, ako aj alkoholických nápojov. Ak toto pravidlo ignorujete, okamžite po ukončení akejkoľvek diéty sa vrátite k svojej predchádzajúcej nadváhe.

Kategórie výrobkov

Zelenina, ovocie, mäso a ryby uvedené v tabuľke môžu byť použité na zostavenie jedálnička pre každý deň.

Kategória Povolený Zakázané Komentovať
Ovocie Jablko, pomaranč, mandarínka, grapefruit, ananás, kivi. Banán, marakuja, mango, fig. Musíte sa uistiť, že nemajú zvýšené množstvo cukru. Druhá z nich obsahuje veľa sacharidov, ktoré prispievajú k priberaniu na váhe.
Zelenina Mrkva, tekvica, tekvica, kapusta (najmä karfiol a brokolica), uhorka, paradajka, zeler, rukola, špenát. Zemiaky. Konzumácia iba dvoch druhov zeleniny denne zlepšuje metabolizmus. Každý z nich navyše nasýti telo užitočnými látkami na podporu jeho tónu a možnosti spaľovania tukov.
Mäso Kuracie, morčacie, králičie, chudé hovädzie mäso. Mastné bravčové mäso. Trávenie mäsa trávi organizmus neuveriteľne veľkým množstvom energie. Mäsové jedlá sú zvyčajne veľmi uspokojivé. Preto si na hlad nebudete skoro pamätať.
Ryby Morské druhy. Sleď, losos, makrela. V strave musia byť ryby. Pomer bielkovín a tukov je lepší ako u mäsa.

Vyprážané jedlá v ponuke by mali byť obmedzené na minimum, alebo lepšie, úplne opustené. Najlepším spôsobom prípravy jedla je varenie (vrátane pary), dusenie a pečenie (môžete použiť gril).

Raz a navždy

Početné štúdie odborníkov na výživu dokazujú, že existujú spôsoby, ako schudnúť raz a navždy.

Ak chcete znížiť hmotnosť a udržať ju stabilnú, musíte jesť frakčne - jedzte v pravidelných intervaloch a najmenej 5-krát denne.

Odborníci na výživu zdieľali niekoľko rád, ktoré vám pomôžu zostať v dobrej kondícii a vážiť v súlade s normami:

Podľa odborníka na výživu je pri chudnutí potrebná psychologická motivácia.
 1. Mali by ste variť výnimočne zdravé a chutné jedlá.
 2. Maximálny denný príjem potravy by mal byť 1, 5 kg.
 3. Dôležitá je aj prítomnosť psychologickej motivácie. Ak si nie ste úplne vedomí toho, že máte problém s nadváhou, pozitívny účinok sa zablokuje na podvedomej úrovni.
 4. Ak chcete usporiadať skutočne vyváženú stravu, je vhodné naplánovať si stravu na 3-4 dni vopred, alebo lepšie - na celý týždeň.
 5. Pred vyskúšaním nového spôsobu chudnutia by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby ste nepoškodili svoje telo.

Odborníci na výživu sa domnievajú, že iba tí, ktorí sa dokázali správne trénovať, aby dokázali správne jesť, dokážu zhodiť tie kilá navždy. A tí, ktorí hľadajú odpoveď na otázku, ako schudnúť bez toho, aby sa obmedzovali v jedle, nemôžu byť pod bludom.

S chudnutím sú vždy spojené určité výživové obmedzenia - kvalitatívne i kvantitatívne.

Po pôrode

Čerstvo vyrobené mamičky často obliehajú tematické fórum pre ženy a snažia sa odtiaľ získať informácie o tom, ako schudnúť po pôrode. Zo zhromaždených informácií vyplýva záver - nemusíte sa ani len snažiť držať diétu. Momentálne to bude strata času a energie. Dojčenie si navyše vyžaduje primeranú výživu. Ale čo potom robiť?

Recenzie naznačujú, že aby ste pribrali správne, stačí len kontrolovať stravu. Jedlá by mali byť nielen chutné, ale aj zdravé.

Počas laktácie trpí organizmus vážnym nedostatkom troch látok dôležitých pre jeho správne fungovanie - bielkovín, vápnika a železa. Musíte sa ubezpečiť, že sú nevyhnutne prítomné vo vašom jedálničku každý deň.

Mimochodom, železo aktivuje produkciu špeciálneho enzýmu, ktorý ovplyvňuje spaľovanie tukov. Preto nedostatok tohto stopového prvku zasahuje do chudnutia. Pretože aj po pôrode chce schudnúť, musí dojčiaca matka obohatiť stravu o morské plody, chudé mäso, pečeň, vajcia, orechy a celozrnný chlieb.

Tipy na chudnutie

Ako schudnúť, aby sa váha nevrátila? Odborníci radia dodržiavať vyššie uvedené pravidlá zdravého stravovania. Ak pôjdete na tematické fórum pre ženy, kde komunikujú tie, ktoré chcú schudnúť, od tých, ktoré schudli, môžete získať nasledujúce rady:

 1. Pripojte k chladničke fotografiu, na ktorej sa vám naozaj páči. Ak to tak nie je, použite Photoshop. Je to potrebné ako stimul.
 2. Dievčatá, ktoré už schudli, radia - nemali by ste mať rýchle občerstvenie, musíte jesť pri stole
 3. Zmeňte svoje stravovacie návyky a osvojte si nové:
  • Nedajte si rýchle občerstvenie. Musíte jesť iba pri stole.
  • Predtým, ako pôjdete do obchodu, napíšte na kúsok papiera, čo si kúpiť. Vezmite si presne toľko peňazí, koľko potrebujete na zakúpenie produktov v zozname.
  • Zmenšite veľkosť porcie a jedlo položte na malé taniere.
  • Z váz vyberte cookies a cukrovinky - na ich miesto vložte nakrájanú zeleninu a listy šalátu.
 4. Ako schudnúť natrvalo? Vyberte nezdravé jedlá z chladničky a vyplňte prázdne miesto užitočnými.
 5. Ak ste pozvaní na návštevu, pred odchodom z domu si doprajte výdatné jedlo. Ak by to malo šťastie, nič nie je pripravené? Potom už len vypite pohár kefíru.
 6. Jedzte pomaly - pocit sýtosti príde rýchlejšie a budete jesť menej.

Jedlo a šport

Práce na svojom vzhľade a vytvorenie tvarovaného tela sú dnes veľmi populárne. To, ako schudnúť a budovať svaly, sa nezaujímajú iba muži a dievčatá, ale aj zrelí muži a ženy.

Pokiaľ ide o zvyšovanie hmotnosti a „sušenie", musíte pochopiť, že tieto dva protichodné procesy musia prebiehať cyklicky. Ako schudnúť a vybudovať sa, ak ste tuční? Zároveň - nič.Ak je vaším cieľom získať nielen štíhle, ale aj krásne telo, musíte postupovať podľa jasnej postupnosti.

Najskôr bude potrebné mierne zvýšiť telesnú hmotnosť - vzhľadom na objem svalov. A až potom môžete pokračovať priamo k spaľovaniu tukov alebo, ako sa tomuto procesu hovorí aj „sušenie".

Jedlo

Aby bol obsah kalórií v strave ideálny tak pri chudnutí, ako aj pri prírastku svalovej hmoty, je potrebné zvýšiť množstvo bielkovinových jedál v dennej strave. Spotreba sacharidov a tukov sa však bude musieť znížiť. Potom by sa mal celkový denný príjem kalórií znížiť.

Pretože bielkoviny sa považujú za hlavné stavebné prvky svalov, prispievajú k ich rastu. Zároveň sa netreba báť nárastu tukových zásob.

Zníženie príjmu sacharidov je škodlivé pre cvičenie - nedostatok energie. Zásoby sa odporúča doplniť, ale z iných zdrojov.

Cvičenie

Triedy v hale musia byť riadne organizované

Ako schudnúť pre chlapa v posilňovni? Je možné načerpať a zhodiť tie kilá navyše, a to aj bez tréningového programu? Nemôžeš. Chaotické cvičenie na simulátoroch neprinesie očakávaný výsledok. Mimochodom, to platí aj pre dievčatá.

Je veľmi dôležité správne zorganizovať tréningový proces. Ak ste chlap a potrebujete chudnúť pri budovaní svalov, musíte si jasne rozdeliť svoje aktivity v posilňovni.

Naplánujte si silový tréning na jeden deň, aby ste vytvorili svalovú hmotu. A na druhom - intervalový alebo kardio tréning, práca na spaľovaní tukov.

A nakoniec

Mnoho žien nie je spokojných so svojou postavou. Väčšina z nich verí, že zbavenia sa nadbytočných kilogramov sa dá dosiahnuť iba pomocou prísnej diéty. Mučenie vlastného tela drastickým obmedzením výživy alebo hladovkami však nie je najlepším riešením problému.

Namiesto takýchto nepríjemných experimentov sa odporúča zamerať sa na správnu výživu, kondíciu a užitočné rady od odborníkov na výživu a psychológov. Je to pravdepodobne jediný spôsob, ako kompetentne schudnúť bez toho, aby ste pritom poškodili svoje zdravie.

Zhrnutie: ak chcete správne chudnúť, musíte prejsť na zdravý životný štýl.Ak je to všetko ťažké urobiť sama, choďte na ktorékoľvek fórum pre ženy o chudnutí a zaregistrujte sa tam. Komunikácia s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi veľmi pomáha dosiahnuť cieľ.