Schudnite o 7 kg za týždeň doma

meranie pása pri chudnutí o 7 kilogramov týždenne

Schudnúť o 7 kg za týždeň doma sa niekomu bude zdať neuveriteľné. Odborníci na výživu sú však presvedčení, že všetko je možné. K riešeniu problému je potrebné len pristúpiť komplexnými opatreniami. Pripomíname, že núdzové chudnutie nie je vždy bezpečné a fyziologicky odôvodnené. Pokiaľ ale nastala situácia, keď je to skutočne nevyhnutné, môžete sa pokúsiť za sedem dní znížiť hmotnosť na sedem kíl.

Diéta na chudnutie o 7 kg za týždeň

V tomto prípade nemôžete robiť bez diéty. Alebo aspoň vyváženú, špeciálnu diétu. Ak chcete schudnúť o sedem kíl za sedem dní, ukazuje sa, že musíte schudnúť jeden kilogram denne.

Z fyziologického hľadiska pri prísnej diéte vypije každý deň veľký objem vody, počas pôstnych dní ide prvé chudnutie ešte intenzívnejšie, ako sa očakávalo. V prvých troch dňoch sa už môžete rozlúčiť s ďalšími piatimi kilami. Zostávajúce dve kilá za štyri dni tiež systematicky opustia celkovú telesnú hmotnosť.

Pokiaľ ide o diétu, v tomto prípade by ste sa mali uchýliť k skutočne tvrdým polovičným hladom. Nasledujúce menu použite napríklad počas týždňa.

  • 1 deň.Iba minerálna voda bez plynu a čistá voda. Denne musíte vypiť až 2, 5 litra tekutiny v celkovom objeme.
  • 2. deň.K minerálnej vode a obyčajnej vode by ste mali pridať na výber ovsené vločky v akomkoľvek objeme, varené bez cukru, mlieka a masla alebo pohánky (tiež bez korenia), prípadne jablká, alebo nízkotučný tvaroh.
  • Deň 3.Kefírový deň. Mali by ste piť iba nízkotučný kefír. Tiež voda. Ak ste veľmi hladní, môžete jesť pár pečených zemiakov alebo pohánkovej kaše.
  • 4. deň.Strava obsahuje vodu, minerálnu vodu, 200 gramov vareného mäsa alebo rýb, večer ovocie.
  • Deň 5.Voda, tvaroh (200 gramov), ovocie, 2 bochníky chleba alebo hrianky - to je na celý deň.
  • 6. deň.Voda, pomaranče, 3-4 varené kuracie vajcia po celý deň, jablká môžu.
  • 7. deň.Voda, bielkovinové výrobky (voliteľne mäso, strukoviny, vajcia) v množstve 200 gramov, zeleninový šalát (paradajky, uhorky, rastlinný olej).

Diétu si v dnešnej dobe môžete samozrejme spestriť aj inými výrobkami. Je to len príklad toho, aké potraviny by ste mali počas diéty konzultovať, v akom množstve ich jesť, aby ste schudli. A hlavne by ste nemali počas diéty zabúdať na pitný režim. V žiadnom prípade by ste nemali navyše piť preháňadlá, pilulky, ktoré spaľujú tuky. Pri takejto diéte sa telo nezávisle očistí od toxínov a prebytočných tukov.

Cvičenie okrem sedemdňovej diéty

Napriek nedostatku jedálneho lístka a jeho monotónnosti sa nemôžete snažiť schudnúť, spoliehať sa iba na diétu.

Nikto vás nenúti navštevovať telocvičňu počas diéty a pracovať tam na svojom tele, kým sa nebudete potiť 2-3 hodiny za sebou. Ak by sa taká fyzická námaha vyvíjala každý deň alebo aspoň každý druhý deň, je nepravdepodobné, že by teraz bolo potrebné uchýliť sa k takýmto rizikovým opatreniam pri chudnutí.

Fyzické aktivity na chudnutie, ako je joga, plávanie, chôdza, turistika, bicyklovanie, jazda na kolieskových korčuliach a v zime korčuľovanie, však dobre poslúžia pri prísnej diéte. Cvičenie doma vám môže tiež pomôcť zbaviť sa prebytočných kíl.

Akákoľvek fyzická aktivita denne by sa mala vykonávať asi hodinu alebo viac a dá sa povedať, že chudnutie pôjde intenzívnejšie a svaly tela, pokožka budú napnuté, nie ochabnuté.

Domáca kozmetika, ktorá vám pomôže schudnúť o sedem kíl

Existujú druhy domácich kúpeľných procedúr, ktoré sú veľmi účinné pri spaľovaní podkožného tuku, odstraňovaní celulitídy a znižovaní celkovej telesnej hmotnosti. Tieto procedúry zahŕňajú ovíjanie filmom, tiež drhnutie a masáž tela, kontrastnú sprchu, telové masky spaľujúce tuky.

Nie je napríklad ťažké vykonať postup balenia. Budete pre ňu potrebovať zmes, napríklad jablčný ocot zriedený vodou a medom, potravinový film, deku. Mali by ste sa osprchovať, telo si dobre vydrhnúť pílingovými krémami, alebo si môžete peeling urobiť sami napríklad z kávovej usadeniny a malého množstva sprchového gélu.

Po tomto postupe sa pripravená zmes nanesie na stehná, brucho a ďalšie časti tela, ktoré vyžadujú chudnutie. Telo je zabalené do plastu a prikryté dekou na jednu hodinu. Po ukončení procedúry budete opäť potrebovať sprchu, aby ste zmyli zvyšky zmesi. Zábaly, s rôznymi druhmi zmesí pre ne, je vhodné vykonávať každý druhý deň. V ostatné dni v týždni, keď potrebujete zhodiť 7 kíl, sa môžete uchýliť k medovej masáži problémových oblastí, k aplikácii hlinených masiek na telo.