Ako sa správne stravovať pri chudnutí?

Aby ste schudli, musíte venovať veľkú pozornosť tomu, čo jete a koľko, kedy jete (v akom čase) a koľkokrát denne jete. Dokonca venujte pozornosť tomu, ako prebieha proces stravovania. Nikto nebude polemizovať s tým, že ak si prestaneme dávať jedlo do úst (teda prestaneme jesť a začneme hladovať), tak schudneme. Pretože jedlo nevstupuje dovnútra a dochádza k plytvaniu energiou, spaľujú sa tukové zásoby. Bez výživy teda chudneme. Ale nemôžete žiť bez jedla, a preto musíte niečo jesť, aby ste doplnili energetické zásoby, zásoby stopových prvkov, vitamínov a ďalších užitočných látok.

výrobky na chudnutie na správnu výživu

Prečo je lepšie neísť na diéty?

Pretože ich princíp je nepodstatný! Keď držíte diétu, budete chudnúť! Ale akonáhle na ňom prestanete sedieť, opäť priberiete, a to ešte rýchlejšie, ako ste stratili. A okrem toho sa diéty často obmedzujú na veľmi nesprávnu výživu, kvôli ktorej sa do tela nedostáva veľa potrebných látok. A diéty sú pre chorých ľudí často kontraindikované. Preto sa na nich nemôže každý obrátiť.

5 pravidiel, ako sa správne stravovať pri chudnutí:

 1. Vylúčte z potravy všetky mastné živočíšne produkty na maximum. Napríklad mastné ryby, tučné mäso, maslo, kyslá smotana atď. Vyzerá to logicky. Koniec koncov, ak sa chcete zbaviť svojich tukov, tak prečo fučať po nových. Malo by sa tiež pamätať na to, že 1 gram sacharidov a 1 gram bielkovín obsahujú 4 kcal a 1 gram tuku obsahuje 9 kcal. To znamená, že ak jete veľké množstvo tučných jedál, potom zjete obrovské množstvo energie, ktoré sa neskôr ťažko spotrebuje. To znamená, že je veľmi ťažké sa neskôr zbaviť mastných jedál a tučných jedál.
 2. Vylúčte zo svojej stravy rýchle sacharidy čo najviac. Rýchlymi sacharidmi sú cukor, sladkosti, sušienky, buchty, perníky a iné podobné jedlá. Tieto sacharidy sa nazývajú rýchle sacharidy, pretože sa rýchlo vstrebávajú. Rýchlo zvyšujú hladinu cukru v krvi, sú ľahko spracovateľné na tuky a uložené v obchode. Pamätajte, že v zdravej výžive sú vaše sladkosti ovocie, nie sušienky a buchty. Naučte sa vychutnať ovocie, nie rýchle sacharidy, ako sú buchty, sušienky, perníky. V takom prípade rýchlo schudnete. Ak veľmi hladujete po niečom sladkom, potom môžete v krajnom prípade jesť malé množstvo tmavej tmavej čokolády s vysokým obsahom kakaa nad 50 percent. Ak sa chcete stravovať správne a chudnúť, mali by ste vylúčiť zo stravy: cestoviny, zemiaky, banány a hrozno, pretože tiež obsahujú veľa rýchlych sacharidov.
 3. Vylúčte zo stravy všetky spracované potraviny, pretože sú vyrobené z odpadu a sú čerpané tukmi. Navyše sa tam pridáva veľa chemikálií na zlepšenie vône a chuti. Medzi tieto výrobky patria najmä: knedle, klobásy, párky, obchodné koláče. Všetko sú to bakteriologické zbrane, nie jedlo. Mali by ste sa tiež vzdať pizze - je to mastný výrobok vyrobený z chleba, mastnej klobásy a mastného syra. Akú výhodu má tento výrobok okrem pochybného potešenia? Neexistuje tam žiadna výhoda. Nemusíte to jesť. Zvyknite si jesť iba prírodné a čerstvé jedlá.
 4. Čo by si mal jesťV prvom rade sú vašou stravou bielkovinové jedlá z potravy. Napríklad nízkotučný tvaroh a mlieko, chudé hovädzie mäso, bielok, rôzne druhy bielej ryby, morčacie alebo kuracie filety. Po druhé, sú to všetko ovocie, okrem hrozna a banánov. Po tretie, ide o všetku zeleninu, okrem zemiakov. Prípadne môžete jesť pohánku, ovsené vločky alebo jačmeň.
 5. Porcia jedla by mala byť malá. Ľudia niekedy veria, že ak budete jesť veľa, ale iba raz denne, potom môžete schudnúť. V skutočnosti to tak nie je. Môžete jesť naraz toľko, aby ste to nestrávili za 2 dni. Ak začnete jesť iba raz denne a na také jedlo si zaplníte žalúdok, až kým nepraskáte, potom si takýmto konaním iba pokazíte zdravie a zároveň neschudnete. Keď jete veľa naraz, telo to všetko začne vstrebávať. Čo však robiť s takým obrovským množstvom jedla. Nemôže to všetko poslať priamo k východu. Telo preto toto všetko ďalej trávi a asimiluje. Malé množstvo živín sa môže ukladať vo svaloch a pečeni. A obrovské množstvá rezerv sa dajú ukladať iba vo forme tukov. Preto telo začne spracovávať všetku prebytočnú stravu na tuk a vytvárať tukové zásoby. Neprejedajte sa!

Keď jete počas dňa v malých dávkach, telo rovnomerne prijíma potrebné živiny a smeruje ich do svalov, pečene, vynakladá prostriedky na prácu orgánov, využíva ich na získavanie energie a pre život. Prichádzajúce živiny sú teda zahrnuté v metabolizme a neukladajú sa vo forme tukových zásob. Jedzte často malé jedlá. To však neznamená, že musíte neustále niečo jesť. Interval medzi jedlami by mal byť minimálne 2, 5-3 hodiny. Ak si dohodnete taký interval v príjme potravy, budete mať 5-6 jedál denne.

správne stravovanie na chudnutie

Niekoľko ďalších rád, ako sa správne stravovať pri chudnutí?

 1. Jedzte s potešením a vychutnávajte si každé sústo. Vyskúšajte jednu lyžicu jedla, jeden kúsok jedla požujte najmenej 100-krát. A prehltnite to, až keď sa v ústach zmení na tekutú kašu. Takéto jedlo vám zabráni jesť veľa pri jednom jedle, pretože sa rýchlo stanete malým množstvom jedla.
 2. Nalaďte sa na pozitívny vplyv jedla - na to, že vám dodá všetky potrebné látky a prvky, a v žiadnom prípade si nemyslite, že vám dodá tuky navyše (inak môžete svoje telo podvedome vyladiť na produkciu výlučne tukov z potravy, ktorú si dáte jesť) . . .
 3. Jedzte jedlá, ktoré sú navzájom kompatibilné. Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, ktoré potraviny sa navzájom kombinujú a ktoré nie. Môžete použiť tabuľku kompatibility produktu.
 4. Po cvičení je lepšie nejesť hneď. Ide o to, že po tvrdej práci, fyzickej námahe alebo nervovom vypätí potrebuje naše telo čas, aby sa dovnútra začali vylučovať tráviace šťavy.
 5. Po jedle nezačnite s ťažkou prácou a nechoďte hneď spať. Najlepšie v tomto prípade je urobiť si pohodovú prechádzku.
 6. Pitie pred jedlom, počas jedla a po jedle sa neodporúča, pretože pitie akýchkoľvek nápojov narúša vstrebávanie potravy a vylučovanie žalúdočnej šťavy. Ak teda pijete čaj po jedle, tak až po pol hodine.
 7. Neodporúča sa ukončiť jedlo konzumáciou ovocia: pretože ovocie sa trávi veľmi rýchlo a dostane sa do žalúdka, ktorý je naplnený ďalšou potravou, zmieša sa s ním a dôjde k fermentácii. Je lepšie jesť ovocie pol hodiny pred jedlom.
 8. Neodporúča sa jesť neskoro, najmä po 18. hodine. Pretože v neskorých hodinách sa všetky procesy v tele spomaľujú a jedlo sa bude tráviť dlhšie ako zvyčajne, a nikto nemá rád spánok s plným žalúdkom (z tohto spánku bude mať malý úžitok). Preto je najlepšie dať si posledné jedlo 4 hodiny pred spaním. Táto výnimka sa ale nevzťahuje na ovocie a zeleninu. Takže ovocie sa môže jesť 1 hodinu pred spaním a zelenina 2 hodiny pred spaním.

Teraz už viete, ako sa správne stravovať pri chudnutí! Aplikujte vo svojom živote pravidlá, ktoré ste sa naučili z tohto článku, jedzte správne a potom môžete schudnúť. Prajeme vám úspech v tejto veci!